Avrupa Ulusal Ana Ortaklarımız 

Pall-Ex Italia,  2009 senesinde ana lisans sözleşmesi altında İtalyan lojistik şirketi Alberti e Santi ile ortaklaşa kurduğumuz Avrupa ana kıtasındaki ilk ulusal ana ortağımızdır. Pall-Ex Italia İngiltere’de denenmiş ve test edilmiş ticari ve operasyonel modelimizi aynen uygulamakta olup  ana merkez Fiorenzuola d’Arda, Piacenza ve güneyde ise Caserta, Naples’da olmak üzere  2 sevkiyat merkezine sahiptir.

Pall-Ex Italia büyümeye devam etmekte olup Pall-Ex Grubu iş modelinin her geçen gün büyüyen nakliye  sektöründeki etkin ve kusursuz servis taleplerine nasıl uyum sağlayıp karşılık verdiğinin bir göstergesidir.

Pall-Ex Italia İngiltere dışındaki ilk sevkiyat merkezi olup başarılı operasyonları Pall-Ex Grubunun Avrupa gelişim hareketinin liderliğini yapmıştır.  

www.pallex.it

Pall-Ex Iberia Nisan 2011'de açılmış olup tüm İspanya ve Portekizi kapsayan hızlı ve ekonomik nakliye dağıtım servisi sağlamaktadır. Sevkiyat merkezi Madrid'de bulunmakta olup tüm yarımada ve Balerik adalarına hizmet sağlamaktadır. Pall-Ex Iberia Balerik adalarına servis sağlayan tek paletli nakliye dağıtım ağıdır. 

Pall-Ex Iberia’nın genel müdürü  Enric Estruch'un yorumu   “Pall-Ex Iberia ‘hub and spoke’ modelinden yararlanarak sektördeki boşlukları  doldurma şansına sahip. Ve bunu İngiltere’de  yerleşik, yenilikçi ve kalite odaklı bir organizasyon olan ve ayrıca  İtalya ve Romanya’ dada başarıyla dağıtım ağı kurmuş  olan Pall-Ex ile birlikte çalışarak gerçekleştirebilirdi”.

www.pallex.es

2011 Aralık ayında Pall-Ex Doğu Avrupa'da  ilk ve tek paletli nakliye dağıtım ağını lider lojistik tedarikçisi Delamode ile ortaklığı sonucu hayata geçirdi. Ülkenin coğrafik olarak merkezindeki  Sibiu şehrinde konumlanmış sevkiyat merkezi aracılığı ile  dağıtım ağının  üyeleri müşterilerinin güvenli, saydam ve takip edilebilir dağıtım taleplerine karşılık verebilmektedir. 

Pall-Ex Romania CEO'su  Danor Ionescu' nun yorumu: Pall-Ex Romania İngiltere ve Batı Avrupa'da paletli nakliye dağıtımına yeni bir açılım getiren 'hub and  spoke'  ağ sistemini çok sayıdaki faydaları ile birlikte  ülkeye getirerek devrim niteliğinde bir açılım sağlamıştır. 

www.pallex.ro

 

 

 

 

Pall-Ex France operasyonlarina Paletli nakliye ağında  rekor bir volumle Mayıs 2013’te başladı. Ana aktarma merkezi  Fransa’ nın merkezinde yer alan bir Bourges bölgesinde olmak üzere dağıtım ağı Fransa’nın önde gelen lojistik firmalarının da yer aldığı 40 güçlü  nakliyeci  üyeye sahip. 

Pall-Ex France ülkedeki hub ve spoke modelini ugulayan tek ana merkezli ilk dağıtım ağı olup, tek bir paletten  oluşan yüklemelerden kısmi yüklemelere kadar  tüm yüklemeleri yapmaktadır.

      “Diğer ülkelerdeki Pall-Ex dağıtım ağları ile birlikte çalışmayı ve üye sayımızı ve volumlerimizi ilk yıl içerisinde arttırmayı heyecanla bekliyoruz”  Bruno Ameline,
       Pall-Ex France Genel Müdürü
 
       www.pallex.fr